Skocz do zawartości

Jaki Olej do 1.4T


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając wątek, też zaczynam się gubić :)

Moje auto napędza B14NET z LPG, według instrukcji jaką dostałem dla RM2015 zalecany jest Dexos2, z powyższych screenów też wnioskuję, że przy zasilaniu LPG powinien być Dexos2. Czy dobrze wnioskuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się zadać jeszcze jedno pytanie. Może ArKos mi wybaczy. I nie jest to żaden sarkazm.

Czy do mojego B14NET, 140KM, bez LPG, poniższy olej będzie odpowiedni i co sądzicie o jego jakości? Niby komentarze ma pozytywne.

Nie znam się na tym a chcę mieć 100% pewności i dobrać konkretny olej.

 

Castrol EDGE Professional Castrol Ltd. dexos1™ Gen 2 5W-30 D10160GJ082 Global
         

 

https://allegro.pl/oferta/castrol-edge-professional-ll-iii-5w-30-4l-gratis-7396303205?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_chemia_samochodowa&ev_adgr=Main_adgroup&gclid=EAIaIQobChMI782D17n_4wIVhpSyCh0mnAkGEAQYASABEgIMI_D_BwE

 

A może polecicie mi jakiś inny olej z grupy Castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miszkoo napisał:

Moje auto napędza B14NET z LPG, według instrukcji jaką dostałem dla RM2015 zalecany jest Dexos2, z powyższych screenów też wnioskuję, że przy zasilaniu LPG powinien być Dexos2. Czy dobrze wnioskuję?

I to jest właśnie problem z interpretacją instrukcji!

Pasuje D2 bo silnik z LPG, ale z drugiej strony jest B14NET, więc z odpowiedniej rubryki olej D1g2.  

Oczywiście interpretuję instrukcję, którą zamieściłem powyżej, nie wiem jak wygląda ta dla auta z 2015 r.

 

Pytanie: czy przy LPG może być zalecany inny olej niż bez LPG dla tego samego silnika?

 

Ja się gubiłem w tym wątku jeszcze zanim zabrałem głos po raz pierwszy, dlatego się odezwałem. Może nawet nie to, że się gubiłem, raczej nie mogłem znaleźć pewnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, tj. jaki olej do D14NET. Ciągle jakieś interpretacje... i brak konkluzji ostatecznej.

 

Wysłałem w końcu zapytanie do Opla podając mój VIN - mam nadzieję, że odpowiedzą precyzyjnie w ciągu 1-2 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mietek55 napisał:

Link na Allegro dotyczy oleju NIEspełniającego specyfikacji Dexos1 - przynajmniej nie ma tej informacji w opisie. Tego oleju nie widzę też w oficjalnym wykazie: https://www.gmdexos.com/brands/dexos1/index.html.

 

17 minut temu, Mietek55 napisał:

A może polecicie mi jakiś inny olej z grupy Castrola.

Temat doboru oleju intensywnie wałkujemy w ostatnich dniach, m. in. wspomniałem, że na Allegro na szybko żadnego takiego Castrola nie znajduję. Chyba nikt z uczestników forum też nie zna odpowiedzi na to pytanie.

Masz podane źródła informacji, poszukaj sam, zanim Arkos znowu sobie poużywa.

Jestem zainteresowany wynikiem poszukiwań, nawet jeśli będzie to informacja, że w kraju nie da się takiego Castrola kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, buzok napisał:

(...) castrol nie posiada normy  GM (...)

Owszem posiada.

Są Castrole zgodne ze specyfikacją Dexos1 gen2 - patrz https://www.gmdexos.com/brands/dexos1/index.html.

Są też Castrole z Dexos2 - patrz https://www.gmdexos.com/brands/dexos2/index.html

Pytanie jak jest z dostępnością w Polsce, szczególnie tych pierwszych (D1g2)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrola Edge Professional wziąłem właśnie z tej tabeli. Tam jest napisane Dexos1 Gen2. To nie ten? No to już nie wiem jak tego szukać.

 

image.png.f0e98b134f814bcdb109b93df5a0402f.png

 

Tak jak widać. To jeszcze nie o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Mietek55 napisał:

(...) To nie ten? No to już nie wiem jak tego szukać.

Trochę się z tym już boksowałem we własnym zakresie, więc może jestem pół kroku do przodu.

Link na Allegro prowadzi do oleju o nazwie CASTROL EDGE PROFESSIONAL LL III. Nie ma go w wykazie GM.

Są za to w tym wykazie Professional DX, OE i po prostu Professional. Natomiast LL III nie ma.

W opisie towaru sprzedawca na pewno by się chwalił specyfikacją D1 g2, gdyby olej ją spełniał. Olej ten nie spełnia także specyfikacji D2.

Może dalsze poszukiwania będą owocne. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności