Skocz do zawartości

Jaki Olej do 1.4T


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marioosh
2 godziny temu, Marekb napisał:

Panuje chyba dość powszechna opinia, że oryginalne oleje GM są słabsze.

 

Niech najlepiej o tym świadczy fakt, że ich dokładna specyfikacja... nie jest chyba nigdzie dostępna (stąd luka w mojej tabeli). Oznacza to zapewne tyle, że spełniają wymagania w najniższym stopniu.

Podczas poszukiwań natrafiłem jedynie na taką porównawczą grafikę 2 specyfikacji:

209-81583_Dexos1-newgen-20102015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu kierowców do Fiata Mokka 1,4 bierze olej Castrol Edge: https://www.iparts.pl/czesc/olej-castrol-edge-c3-5w30-4-litry-castrol-5w304edgec3,1-207-5w304edgec3-1278547.html To w pełni syntetyczny olej silnikowy stosowany nie tylko w silnikach benzynowych, ale i dla tych diesla z filtren cząstek stałych. Kupując ten model możemy być spokojni o żywotność naszej jednostki napędowej. Castrol Edge daje pewność maksymalnej ochrony, dlatego polecany jest przez praktycznie każdego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioosh
13 godzin temu, iparts napisał:

Wielu kierowców do Fiata Mokka 1,4 bierze olej Castrol Edge: https://www.iparts.pl/czesc/olej-castrol-edge-c3-5w30-4-litry-castrol-5w304edgec3,1-207-5w304edgec3-1278547.html To w pełni syntetyczny olej silnikowy stosowany nie tylko w silnikach benzynowych, ale i dla tych diesla z filtren cząstek stałych. Kupując ten model możemy być spokojni o żywotność naszej jednostki napędowej. Castrol Edge daje pewność maksymalnej ochrony, dlatego polecany jest przez praktycznie każdego mechanika.

Wątpię, żeby ktokolwiek z przeglądających ten wątek liczył na powielanie tekstów z ulotek reklamowych. Do tego z takimi błędami...

Kiepska reklama i słabe wejście na forum.

 

18 godzin temu, vitoldo napisał:

A czy udało Ci się dotrzeć do specyfikacji samej normy dexos1 gen. 2 ?

Niestety nie.

 

7 godzin temu, vitoldo napisał:

Lanie marnego oleju i jego częste zmiany  to nie to samo co lanie dobrego oleju i zmiany tak często jak podają zalecenia.

Trudno się z tym nie zgodzić... 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marioosh napisał:

Wątpię, żeby ktokolwiek z przeglądających ten wątek liczył na powielanie tekstów z ulotek reklamowych. Do tego z takimi błędami...

Kiepska reklama i słabe wejście na forum.

 

 

Też się nabrałem parę razy na głupkowate teksty 'bota' przeszukującego forum 😁

 

A brak dostępu do pełnego tekstu specyfikacji mnie dziwi. Każdy standard czy każda norma ma z reguły opublikowany i dostępny przez net pełny zakres wymagań i parametrów.

Dla normy dexos1  jest lista olejów spełniających ją ale nie wiadomo nic na temat samej normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioosh
W dniu 26.02.2020 o 07:50, vitoldo napisał:

 

Też się nabrałem parę razy na głupkowate teksty 'bota' przeszukującego forum 😁

Jeśli rzeczywiście to bot, to powinien być oznaczony, żeby nie dochodziło do takich nieporozumień. Inaczej, to zwykłe wprowadzanie w błąd, a za reklamę, która to robi nigdy bym nie zapłacił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Widzę ostrą dyskusję nt. rodzai stosowanych olei.

Drodzy Koledzy (i Koleżanki jeżeli są) zwróćcie uwagę, że z olejem do silnika jest tak samo jak z olejem do skrzyni biegów -producent narzuca różne rodzaje oraz cykle wymiany nie w zależności od rodzaju urządzenia (silnik/skrzynia biegów) ale od przepisów o ochronie środowiska obowiązujących w kraju gdzie będzie użytkowany samochód, albo wyliczeń księgowych co do minimalnej żywotności samochodu jaką ma wytrzymać -już się nie produkuje samochodów na 10-ki lat tylko 3-5.

To tak jak było poruszone że skrzynia w europie nie wymaga wymian oleju, a ta sama skrzynia biegów w USA wymaga wymian oleju.

 

Przykład? -proszę bardzo fragment instrukcji od mojej Mokki X z 2017r 1.4 LPG 140KM

Jeżeli samochód będzie jeździł w Europie mamy stosować TYLKO dexos 2 (str 249)
Jeżeli samochód będzie jeździł poza Europą to mamy stosować dexos 1 LUB dexos 2 (Czyli co? Nagle silnik odkrywa u siebie zdolności adaptacyjne do pracy z innym rodzajem oleju? 😁)

Aby było weselej to w książce serwisowej z obsługi ASO mam wpisy, że w aucie które zakupiłem były zalewane oleje dexos 1 (czyli "teoretycznie" niezgodne z dostarczoną instrukcją do samochodu, który był użytkowany w PL 😄)

I tak jak gdzieś ktoś napisał jak silnik jest źle skonstruowany (zbyt ekonomicznie) to jak się zacznie stosować inny rodzaj oleju to na pewno nie usunie wad konstrukcyjnych.

 

dexos.thumb.jpg.e3e172cd33ec7e2edefe972b01e0c1af.jpg

 

Może dobrym pomysłem by było zrobienie tabeli zawierającej:

1- rodzaj silnika,

2- rodzaj oleju

3- przykładowe oleje rożnych producentów spełniające normy dla danego silnika

i podpięcie jej w dziale materiałów eksploatacyjnych, aby kolejne osoby nie musiały brnąć przez kilka stron dyskusji szukając swojego rodzaju silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności