Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_balcerowski

Pytanie do ArKosa głównie, bo chyba podobne do Twoich problemy zaczynają dręczyć mój samochód. Może ktoś miał podobnie, mianowicie: 

 

1) Siedzisko fotela - takie brzydkie to ma być? 

 
IMG_0830.JPG
 
IMG_0829.JPG
 

2) przednie tarcze hamulcowe: prawa zdecydowanie bardziej zniszczona od lewej, głęboko porysowana itp. podczas przeglądu wymienili klocki (płatnie oczywiście) 

 

IMG_0826.JPG

 

Powiedzcie mi, co mogę wywalczyć w ramach gwarancji. Auto ma przejechane 55 tyś km, gwarancja albo do 2019r albo 75 tyś km. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bojalekt

Pewnie powiedzą że to"naturalne" zużycie, nie mniej zastanawiający jest fakt nierównomiernego zużycia tarcz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil_balcerowski

Pewnie powiedzą że to"naturalne" zużycie, nie mniej zastanawiający jest fakt nierównomiernego zużycia tarcz ...

Ale z tego co pamiętam ArKos wywalczył chyba nowe siedzisko... Tylko ma 1/3 przebiegu co ja :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Jestem nowy i mieszkam w UK. Kupilem zonie mokke 1.6 tech line. Pomijam fakt, ze strasznie szyby porysowane ale przy ruszaniu i zmianie biegow slysze dziwny dzwiek cwierkania troche metaliczne to. Wydaje mi sie, ze brakuje autku mocy. Muli sie. Ktos mial z tym do czynienia? Na wstecznym auto poszarpuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie

jestem właścicielem Opla Mokki od listopada 2015. do tej pory wszystko było ok. silnik to 1.4 z LPG fabrycznym.

teraz mam problem a do Aso ponad 150 km. Panowie pomóżcie - podczas odpalenia na tzw ssaniu silnik ma około 1400 obrotów i dziwnie coś drży pod spodem auta, tak jakby coś sie poluzowało i wpdada w rezonans. jak spadnie z obrotów jest cisza, jak przegazuje do powiedzmy 3 000 i jak wraca- spada z nich to w okolicy 1400 znów zabrzęczy. czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał?

proszę o podpowiedź i z góry dzięki

Witam - Przerabiałem już to nie raz - na 100% procent tłumik do wymiany - ja już wymieniałem 2 razy cały układ wydechowy i 2 razy tłumik drgań. Przejeżdżam 10 tys km i znowu wymiana. A co będzie po gwarancji? Nie wiem - myślę że trzeba wspólnymi siłami coś zdziałać. Wszytsko jest dobrze na gwarancji bo wymieniają- a co dalej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam straszny problem z Oplem Mokka - silnik 1,6.Tydzień po zakupie samochodu wyskoczył komunikat "Awaria samochocu skontaktuj się z serwisem". Komunikat ten wyskakuje od ponad pół roku po dziś dzień - średnio co 2 tygodnie.

Ponoć coś się dzieje z czujnikiem zmiany biegów (według serwisu). Zaznaczam jednakże, że komunikat wyskakuje "Awaria samochocu skontaktuj się z serwisem" wyskakuje w czasie gdy nie zmieniam biegów, tylko jedę miarowo. Raz pojawił się, gdy auto podskoczyło leciutko na nierównej powierzchni. Komunikat wyświtla do czasu kiedy zgasze silnik. Po ponownym zapaleniu silnika komunikat nie pojawia się przez jakiś czas. Raz zdarzyło się że komuikat sam zgasł do czasu postoju. . Jestem długoletnik kierowcą, jeździłam njaróżniejszymi nowoczesnymi autami i taka sytuacja nigdy się nie zdarzyła. 

W serwisie nie mogą sobie poradzić. Dokonanli wymiany układu sterowania skrzynią biegów, programowania modułu nadozia, wymaniany obudowy, kalibracji czujnika na pozycji neutralnej.

Czy ktoś miał podobny problem. Proszę o szybki kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj, wydawałoby się, że podczas rutynowego przeglądu (drugi rok eksploatacji, przebieg 15 tys.) okazało się, że jest niewielki wyciek oleju ze skrzyni biegów. Samochód uziemiony na serwisie, ale na szczęście dali pojazd zastępczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ArKos-a.

Czy różnica w wysokości zawieszenia tylnego między lewym a prawym kołem (ok.5 mm - lewa sprężyna jest niższa od prawej) mierzona na równej podłodze jest do akceptacji w nowym samochodzie.Czy dać sobie z tym spokój i żyć z tym?

Centrala Opla twierdzi, że tolerancja wysokości w zawieszeniu wynosi do 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności