Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zaraz mnie coś trafi.Dzisiaj rano gdy odwoziłem dzieci na ferie usłyszałem dziwny dźwięk z deski rozdzielczej takie cyk cyk cyk cyk.Dźwięk  się zaczął nasilać przy przekroczeniu 80 km/h.Po przysłuchaniu się bliżej wydaje mi się że dochodzi tak jakby z zegarów.KU.WA Autko ma 4 tygodnie przejechane 2800 i już się problem robi?Nie widzę żeby coś latało odkręciło się (typu śrubka) tym bardziej że jest to równy jednostajny cyk cyk cyk powyżej 80km/h.Ktos z was z czymś takim się spotkał czy zaraz walić do ASO i rewoltę robić tym bardziej że do najbliższego ASO mam 107 km.Cholera dzisiaj 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć klemę akumulatora na kilka minut. Jak nie pomoże to ASO, ale nie ma co robić rewolty... U mnie też kilka baboli wyszło na początku i odpukać od długiego czasu jest spokój. Teraz mam 19.000km przebiegu.

Auta dzisiaj to masówka, jak najszybszy czas montażu, nie to co kiedyś. Nie tylko Opel - inne koncerny też. Czas to pieniądz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć klemę akumulatora na kilka minut. Jak nie pomoże to ASO, ale nie ma co robić rewolty... U mnie też kilka baboli wyszło na początku i odpukać od długiego czasu jest spokój. Teraz mam 19.000km przebiegu.

Auta dzisiaj to masówka, jak najszybszy czas montażu, nie to co kiedyś. Nie tylko Opel - inne koncerny też. Czas to pieniądz...

 

ArKos STAWIAM CI DUŻE PIWO.Ale po kolei.Przeczytałem twoją rade dotyczącej klemy i idąc do samochodu myślę - co ten ArKos pier...i.Jaka klema , co to ma za związek?Ale mówię facet się trochę zna gdzieś tam robił w oplu czy coś takiego to kid mu w oko ( ArKosowi he he he ) zrobię jak mówił.I tak odłączyłem klemę plusowa dokładnie na pięć minut z zegarkiem na ręku,Założyłem i pojechałem i co ?ŻADNEGO KU..A CYK CYK CYKU.JADĘ DALEJ NA ROŻNYCH PRĘDKOŚCIACH I NIĆ w sumie zrobiłem 17 km i cyk cyk NIE SŁYCHAĆ nawet żonę zabrałem na testy a ta mi mówi CHYBA CI W GŁOWIE Coś CYKA. ArKos DZIĘKI ZA PODPOWIEDZ ALE wytłumacz o co chodzi z tą klemą i co to ma do tego dziwnego dźwięku.JESZCZE RAZ DZIĘKUJE ZA PORADĘ I ZDJĘCIE NERWÓW Z GŁOWY.ps obym tylko nie zapeszył bo wtedy bym się WKU...ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz o co chodzi z tą klemą i co to ma do tego dziwnego dźwięku.

 

Auto ma full elektroniki. Wszystkim steruje jakiś moduł czy sterownik. Zapewne masz klimatronika a w nim realizacja mieszania powietrza i przełączania nawiewu jest zrealizowana elektrycznymi siłownikami. Jeśli elektronika zgłupieje na przykład na skutek nadmiernego spadku napięcia lub jakiegoś błędu, to odłączenie zasilania pozwala sterownikowi "zapomnieć" ten błąd czyli powrócić do zapisanych fabrycznie ustawień. Coś na styl domowego komputera - zawiesi się, to robisz reset... i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma full elektroniki. Wszystkim steruje jakiś moduł czy sterownik. Zapewne masz klimatronika a w nim realizacja mieszania powietrza i przełączania nawiewu jest zrealizowana elektrycznymi siłownikami. Jeśli elektronika zgłupieje na przykład na skutek nadmiernego spadku napięcia lub jakiegoś błędu, to odłączenie zasilania pozwala sterownikowi "zapomnieć" ten błąd czyli powrócić do zapisanych fabrycznie ustawień. Coś na styl domowego komputera - zawiesi się, to robisz reset... i działa.

Niby takie proste ale jak się nie wie albo nie skojarzy to " SE " można ...........DZIĘKI JESZCZE RAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałem się zapytać o dwie rzeczy, takie pierdoły o których wiedziałem od samego początku  a teraz zachodzą mi głowę (może jakieś przesilenie wiosenne mam)

 

1. gumowy fartuch przedniego zderzaka - jak wiadomo przebiega on od prawej do lewej strony w formie trapezu czyli ma dwa zagięcia i właśnie na tych zagięciach mam takie szpary jakby to nie było dobrze spasowane. W związku z tym zapytam czy też tak macie i czy coś z tym robić np podkleić czy to olać.
 

2. pisałem kiedyś o szparce na słupku przednim (jasne wykończenie) przy kierowcy z czarnym materiałem kokpitu . Byłem w Aso i coś tam zrobili i nawet mi się podobało ale całkiem tego nie wyeliminowali i chciałem się zapytać czy mogę to zaślepić jakoś ,,artystycznie" czarnym silikonem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. gumowy fartuch przedniego zderzaka - jak wiadomo przebiega on od prawej do lewej strony w formie trapezu czyli ma dwa zagięcia i właśnie na tych zagięciach mam takie szpary jakby to nie było dobrze spasowane. W związku z tym zapytam czy też tak macie i czy coś z tym robić np podkleić czy to olać.

Jest wsuwany w plastik zderzaka. Pod auto, sprawdzić zaczepy i poprawić. Wystarczy ryjkiem wjechać na trawę - w aucie nie czuć, a można go lekko zdjąć i odstaje.

 

chciałem się zapytać czy mogę to zaślepić jakoś ,,artystycznie" czarnym silikonem ?

Łomatkoboska... chyba faktycznie przesilenie wiosenne jakieś...

Weź może jakieś zdjęcie zrób - ocenimy bezstronnie. Ale ten silikon, to pomysł wyjęty wiesz skąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Co do pierwszego to za niedługo będę zmieniał opony w Aso to im powiem o tym przy okazji.
Co do drugiego zakładam że jak chcę coś w tym temacie osiągnąć to wrzucę przy okazji zdjęcie i zobaczymy co z tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności