Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_balcerowski

Haaa...

Jadę dziś i przy zmianie biegów coś dupnęło pod deską rozdzielczą. Na but spadł mi kawałek sprężyny powrotnej pedału sprzęgła.

O ile mnie pamięć nie zawodzi, to sprężyna nie występuje jako odrębna część, więc chyba będę miał wymieniany cały zespół gejów.

Na 4 maja mam termin w ASO na weryfikację usterki.

:ph34r:

Miałem, miałem... Cały pedał sprzęgła wymieniali :D

 

 
witajcie
jestem właścicielem Opla Mokki od listopada 2015. do tej pory wszystko było ok. silnik to 1.4 z LPG fabrycznym.
teraz mam problem a do Aso ponad 150 km. Panowie pomóżcie - podczas odpalenia na tzw ssaniu silnik ma około 1400 obrotów i dziwnie coś drży pod spodem auta, tak jakby coś sie poluzowało i wpdada w rezonans. jak spadnie z obrotów jest cisza, jak przegazuje do powiedzmy 3 000 i jak wraca- spada z nich to w okolicy 1400 znów zabrzęczy. czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał?
proszę o podpowiedź i z góry dzięki
 

Miałem takie same objawy - wymiana wydechu :)

 

 

Ej bo mi się dodał 2 razy komentarz i nie mogę tego wyżej usunąć.. ło boziu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam 1

Taaaaaa.Chyba będę jednak musiał jechać do tego ASO.Dzisiaj pod koniec jazdy jak się już zatrzymałem ale jeszcze silnik chodzi coś mi strzeliło takie donośne cyyyk.Otworzyłem klapę i cyyyyk i tak co jakieś 5-6 sekund.Miałem wrażenie  jakby chciał się przełączyć na gaz a nie mógł,ale przecież jechałem wcześniej na gazie Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu to samo.A jak tak sobie cyka co te 6 sekund mam wrażenie że sinik inaczej pracuje.6 tak i  6 sekund inaczej i tak na zmianę  po każdym cyyyk.Jakby jakiś elektromagnes nie mógł czegoś załączyć A jeszcze jedno te całe cyyyk dochodzi z lewej strony silnika koło alternatora.Co tam może sobie cholewcia cyyykac?Jeszcze jedno rano mi zgasł i jeśli dobrze to sobie kojarzę to wtedy gdy się przełączał na gaz.Ale nie jestem pewien a mówię tylko dla tego  że sobie kiedyś obliczałem ile od domu  przełącza mi się na gaz i właśnie w tym miejscu mi rano zgasł.No i Niedziela z nerwami .Kurcze.Panowie(Panie) jakieś może jakieś sugestie.A może jak ArKos kiedyś radził odłączyć klemę i żeby układ elektroniczny  zapomniał? A jeszcze jedno dzwoniłem do ONSTARA zrobili diagnostykę na żądanie, pani ponad 18 min sprawdzała wszystko i tylko wykryła że czujniki nie skalibrowane(bo tak jest) a wszystko inne silnik  skrzyna i elektryka w porządku.I już nic nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam 1

Jeśli nie przełącza się na gaz, tylko gaśnie, to trzeba do ASO. Coś zdechło - trza ustalić co. Moim zdaniem klema nic nie da, ale można spróbować.

Jeszcze dzisiaj patrzyłem ,sprawdzałem i NA GAZ przełącza .To jest ciekawe że po każdym tzw.cyyyk silnik jakby inaczej pracował na zmianę.Jak to się kiedyś mówiło że jakiś chochlik siedzi i się śmieje bo dzisiaj po przejechaniu 14 km cyk znikł a potem jak przestawiałem samochód na parkingu cyyyk ,chochlik wrócił.he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walker

Ciekawa sprawa z tym cykaniem. Przyznam że codziennie wyprowadzam auto z garażu a po pracy zaprowadzam i jak jestem na zewnątrz to też słyszę jak silnik sobie coś tam włącza co chwile. Ale u mnie wszystko ok z autem. Mam silnik bez gazu i w kabinie cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym cykaniem. Przyznam że codziennie wyprowadzam auto z garażu a po pracy zaprowadzam i jak jestem na zewnątrz to też słyszę jak silnik sobie coś tam włącza co chwile. Ale u mnie wszystko ok z autem. Mam silnik bez gazu i w kabinie cisza. 

Właśnie pic polega na tym że w kabinie cisza cyka na paliwie i na gazie ale prawdę powiedziawszy nie wiem od kiedy  bo się człowiek nie przysłuchiwał wcześniej.walker   u ciebie tak cyka co jakieś pięć sekund?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to kompresor klimatyzacji?

cholera wie .Ale ja to sprawdzić?raz wyłączać raz włączać klimę?tak jak pisałem to całe cykanie wydobywa się z lewej strony silnika jak stoimy przed autem gdzieś koło alternatora.Kurcze widzę że to cholerstwo wszystkim cyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności