Skocz do zawartości

Usterki w waszych autach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

jestem właścicielem Opla Mokki od listopada 2015. do tej pory wszystko było ok. silnik to 1.4 z LPG fabrycznym.

teraz mam problem a do Aso ponad 150 km. Panowie pomóżcie - podczas odpalenia na tzw ssaniu silnik ma około 1400 obrotów i dziwnie coś drży pod spodem auta, tak jakby coś sie poluzowało i wpdada w rezonans. jak spadnie z obrotów jest cisza, jak przegazuje do powiedzmy 3 000 i jak wraca- spada z nich to w okolicy 1400 znów zabrzęczy. czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał?

proszę o podpowiedź i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaa...
Jadę dziś i przy zmianie biegów coś dupnęło pod deską rozdzielczą. Na but spadł mi kawałek sprężyny powrotnej pedału sprzęgła.
O ile mnie pamięć nie zawodzi, to sprężyna nie występuje jako odrębna część, więc chyba będę miał wymieniany cały zespół gejów.
Na 4 maja mam termin w ASO na weryfikację usterki.

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wodz_2004

witajcie

jestem właścicielem Opla Mokki od listopada 2015. do tej pory wszystko było ok. silnik to 1.4 z LPG fabrycznym.

teraz mam problem a do Aso ponad 150 km. Panowie pomóżcie - podczas odpalenia na tzw ssaniu silnik ma około 1400 obrotów i dziwnie coś drży pod spodem auta, tak jakby coś sie poluzowało i wpdada w rezonans. jak spadnie z obrotów jest cisza, jak przegazuje do powiedzmy 3 000 i jak wraca- spada z nich to w okolicy 1400 znów zabrzęczy. czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał?

proszę o podpowiedź i z góry dzięki

 

witajcie

jak się okazało oberwany wewnątrz tłumik środkowy - dzwoni, wibruje jak cholera - do wymiany cały tłumik: środkowy i końcowy - bo to jeden element

umawiam się na wizytę w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam 1

Z tymi tłumikami bedą problemy, dobrze, ze mam gwarancje 5 lat

Dziś zauważyłem kapanie z pod autka (woda) myślałem że gaz ciulowy.nie, na spawie końcówki tłumika jest mikroskopijna dziurka i jak silnik jest zimny skrapla się woda i se franca kapie.nie wiem czy od razu walić na serwis czy jeszcze poczekać może zajdzie albo się całkiem r.z.ie.d.li

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bojalekt

Dmuchawka wnętrza - standard - nawiew na pozycję 2 - piszczy już (zapewne jakiś element typu łożysko itp ...) na pozycji 3  już dobrze ... , Mokka RM 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności