Skocz do zawartości

Mokka 1,4T+LPG i koszmar nie przełączania się na LPG przy zimnym silniku


Miszka74

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.07.2020 o 18:39, manymany napisał:

stwierdzili, że usterka nie podlega gwarancji. Usługa naprawy będzie odpłatna. Na fakturze mam pozycje: Czyszczenie zawór LPG- koszt to 121,13zł brutto.

Miałem kilka razy czyszczony zawór i nigdy nie ponosiłem kosztów. Nie wiem dlaczego niektóre ASO biorą za to pieniądze a niektóre (tak jak mój) robią to w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka.

 

Oficjalnie zaklejanie się zaworu gazu przy parowniku nie jest usterką gwarancyjną. Opel traktuje to jako wynik złej jakości LPG.

 

Natomiast miałem ostatnio rozmowę (kolejną) z dyrektorem serwisu Mega Opel w Białymstoku. 

 

"My naprawiamy tę usterkę za darmo, bo gdybyśmy ją usuwali odpłatnie zwiększałaby się frustracja klientów. W końcu zaczęliby szukać rozwiązania. Jedni narzekaliby na markę Opel, inni w pośpiechu sprzedawaliby samochód, inni ponosili koszty ale zagryzali zęby. Jeszcze inni szukaliby tańszego warsztatu. A jeśli my naprawiamy to za darmo to przy okazji robimy przegląd samochodu. Stajemy po stronie klienta a przy okazji mamy szansę wymienić klocki, na czas zauważyć inne usterki. i odpowiednio wcześnie zareagować."

 

Ogólnie warsztat, który stara się w miarę możliwości dbać o klienta zrobi tę usługę za darmo.

Edytowane przez Miszka74
uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, manymany napisał:

Jaki jest w ogóle czas takiej naprawy i koszt w różnych ASO?

 

Pytasz o czyszczenie czy montaż dodatkowego zaworu przed parownikiem?

 

Czyszczenie zwykle 100-120 zł o ile nie bezpłatnie. Montaż zaworu przed parownikiem w Białymstoku ok 500zł. Za 2 godziny będę miał fakturę bo właśnie go mi montują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 12:11, ArKos napisał:

Zapewne zostanie wygaszona na układ LPG, standardowo tak robi GM w chwili nieuprawnionej ingerencji w układ.

 

Mnie już gwarancja nie dotyczy. Auto ma 4-ry lata i nie miało przedłużanej gwarancji. Za usługę normalnie zapłaciłem i od dziś testuję to rozwiązanie. Będę informował Was na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności